Sikerült egy olyan hálózatot létrehozni, mely több szakterület képviselőjét foglalja magába (konduktorok,gyógypedagógusok, gyógytornászok, Dévény SMT szakgyógytornászok, intézmények…)
Újításnak számít Magyarországon a korai fejlesztésnek az a módszere, melyet több szakterület képviselőjével együtt dolgoztak ki.
Lényeges eleme egy új manuális technika (Pfaffenrot-féle szinergetikus reflexterápia), mely segít az izomtónus (spasztikus, hipotón) normalizálásában.
Erre épülnek a további módszerek (konduktív pedagógia, Ayres terápia, gyógypedagógia, TSMT …) melyeket komplexen alkalmazunk,hiszen ez hozhatja a gyermek számára a legoptimálisabb fejlődését.
A diszlexia megelőzésében és kezelésében is a komplexitás elvét alkalmazzuk. A gyógypedagógiai fejlesztés mellett a mozgásterápia (Ayres, TSMT) ugyanolyan fontos szerepet kap.
Korai állapotfelmérés/tanácsadás:
- Korai szűrés, tanácsadás ill. a fejlesztés akár már néhány hetes kortól, megbeszélés szerint a gyermek otthoni környezetében is történhet.
- Koraszülött, kis súllyal született, veszélyeztetett gyermekek esetében nagyon fontos a folyamatos ellenőrzése és a fejlesztés, mely megelőzheti a másodlagosan kialakuló problémákat. Komplex módszer (több szakember) áll a rendelkezésre, melyet mindig személyre szabott, és elemeit a szülőnek is megtanítják.
Gyermekeknek
- Az először mind a mozgás mind a kognitív (értelmi) képességek felmérése történhet a szülő kérése alapján. A vizsgálatot konduktor, mozgásterapeuta és gyógypedagógus végzi.
- Majd elmondják a fejlesztési lehetőségeket (pl.: konduktív pedagógia, Dévény Manuális Technika, ergoterápia, víziterápia, étkezésterápia, logopédia, pedagógiai fejlesztés, gyógypedagógia, Ayres terápia, TSMT…) és annak elérhetőségéről információt adnak.
- A szülők írásban megkapják az otthoni feladatok listáját és a napirendbe beépíthető fejlesztő játékok ajánlását. Betanítják a szülőknek a megfelelő gyakorlatokat vagy masszázstechnikákat, zsályafürdő használatát.
Csoportos foglalkozások közt megtalálhatóak:
8 hetes kortól :
- baba torna anyával, apával
- Kúszó-mászó gyermekcsoport
- Tipegő-szaladó gyermekek foglalkozása
1,5 – 2 éves kortól:
- Bölcsis mozgásfejlesztés
- Manipulációfejlesztő, kézművescsoport
- Korai gyógypedagógia fejlesztő kiscsoport:
- Korai beszédindító csoport
3 éves kortól:
- Grafomotoros fejlesztő csoport (óvodás vagy iskola-előkészítő)
- Óvodás mozgásfejlesztő csoport
- Ayres terápia kiscsoportban
- Alapozó terápia csoport
CsigaHáz családi napközi:
- Családi napközi és játszóház a Házakháza és a Fejlesztőház szervezésében egy kertes családi házban üzemel (Kondorosi út 54.)
- Gyermekek nem csak megőrzésben részesülnek, hanem a legmodernebb fejlesztő játékokkal játszhatnak és minden nap más-más érdekes foglalkozáson vehetnek részt (pl: mozgásfejlesztő foglalkozás, TáTi zene, kézműves foglalkozás, játékos képességfejlesztés…) A pedagógusok képzett pedagógusok és dadusok!
- Sajátos nevelési igényű gyermekek és családjaik számára is rendelkezésre állnak integrált formában. A gyermekmegőrző szakembereit gyógypedagógusok, konduktorok, fejlesztő pedagógusok segítik.
Sószoba
- Az Újbudai Fejlesztőházban parajdi és himalájai sótéglákból álló sószoba várja látogatóit, a kellemes időtöltést kis méretű sóhomokozó, gyermekkönyvek és fejlesztő játékok segítik.
- Többek között nyugtatóan hat a vegetatív idegrendszerre, ezáltal segít a koncentrációs zavarok megszüntetésében is.
Helyszínek:
- Budapest, XI. kerület
Andor u 56. és Andor u. 60., - Budapest, XX. kerület
Nagysándor József u. 136., - Budapest, XV. kerület
Beller Imre u. 1.
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz. Figyelmedbe ajánlom még a történetünkről, fejlesztésekről, tanulásról, fontos információkról és az elengedhetetlen motivációról szóló cikkgyűjteményeket is.
Nézz be máskor is, legyen szép napod!