A megyei szintű szakértői bizottságok szakvéleménye szintén pszichológiai és gyógypedagógiai vizsgálaton alapul, neurológia (orvosi) vizsgálattal kiegészülve.
A vizsgálat ideje
- A tankerületi szintű vizsgálathoz képest ezek a vizsgálatok egy napon zajlanak,
- Mivel a tankerületnek az új rendelet értelmében elővizsgáló szerepe van, így a vizsgálati anyag is a szakértői bizottság rendelkezésére áll, a megyei szintű vizsgálat rövidebb lehet.
- Saját tapasztalatom szerint sokat kell várni a vizsgálatokra, viszonylag feszített menetben zajlanak.
Vizsgálati protokoll
- A működéshez szükséges protokollok még készülnek, az egyes bizottságok vizsgálati anyagában, módszereiben ezért eltérések vannak.
- Várható, hogy a jövőben egységes vizsgálati protokollok kerülnek bevezetésre.
Vizsgálat eredménye
- A vizsgálat végén a vizsgáló gyógypedagógus összegzi a szülőnek a vizsgálat eredményét és egy előzetes véleményt ad át a szülőnek.
- Ekkor kérik a szülő egyetértését is a diagnózissal kapcsolatban és egyeztetik a szülővel a gyermek nevelésére-oktatására kijelölt intézményt is.
Az iskola kijelölése
- Az iskola kijelölése nem mindig történik meg, megadják a szülőnek a lehetőséget, hogy saját maga keressen befogadó iskolát a gyermekének.
- Ez a lehetőség sokszor nagy nehézséget okoz a szülőnek, aki gyakorlatilag házalni kényszerül a gyerek szakvéleményével és sok esetben zárt ajtókat dönget.
Forrás: hogyantanuljunk.hu
Kapcsolódó cikkek:
- Az első fokú szakértői vizsgálat menete (Nevelési Tanácsadó)
- A Nevelési Tanácsadó szakértői véleménye
- A Pedagógiai Szakszolgálat szakértői véleménye
- Az utolsó szakértői vizsgálat
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz. Figyelmedbe ajánlom még a történetünkről, fejlesztésekről, tanulásról, fontos információkról és az elengedhetetlen motivációról szóló cikkgyűjteményeket is.
Nézz be máskor is, legyen szép napod!
“A megyei szintű szakértői bizottságok vizsgálata – a szakvélemény” bejegyzéshez 3 hozzászólás