Bár a 11. év már javában zajlik, egy kis összefoglaló a kezdetekről.
Órarend
Ettől féltem a legjobban, de végül kellemes csalódás ért. Nincs hétnél több órája, halleluja!
Hétfőn lett volna 0. órája, de összevontak órákat, a szüneteket lerövidítve végül nem lett. Nagyon örültem, ráadásul kétszer van 5 órája is, amikor végre emberi időben ér haza. Időben tud tanulni és pihenni is.
Japán nyelv
Már kezdtünk lemondani róla, mert az új tanár módszere, aki ráadásul tavaly csak a második félévtől tudta csak tanítani, nem vált be.
Ehhez képest nagy öröm ért minket, mert egy már ismert tanárnő tanítja idéntől, ráadásul összevont csoportokban. Így a Barátnőjével tanulhat közösen, akivel együtt rajonganak a japán kultúráért. Bár ő már végzős, de komoly motivációt jelent, hiszen már túl van az alapfokú nyelvvizsgán.
A kérdés már csak az, hogy mit jelent ez majd a továbbtanulásnál? Hiszen 2020-tól már csak nyelvvizsgával lehet jelentkezni főiskolára, amibe mi már beleesünk. Vajon, ha japánból nem tudja megszerezni és ebből érettségizik, akkor továbbra is kérheti-e a mentességet?
Ez még a jövő zenéje. Mindenesetre nem kell lemondani a japán nyelv tanulásáról és ez a lényeg. A tanárnő felmérte és szerinte sikerülhet az érettségi, ami szerinte könnyű. Mindenesetre ez biztató, a többi meg majd kiderül. Szerencsére még van időnk eldönteni.
E-book olvasó
Úgy nézz ki már nélkülözhetetlen lett. Az ingyenes, azaz kölcsön könyveknek hála, ha a tavalyi könyvvel nem végeznek, akkor is vissza kell adni. Persze van itthon a testvérétől könyv, de általában nem az a kiadás, vagy kiadó kell. Ezért marad az e-tankönyv, amit Én már 12-ig előre letöltöttem.
Új tanárok
Természetesen, mint a legtöbb középiskolában itt is nagy a fluktuáció, ami idén nekünk kedvezett.
- Az új testnevelés tanárnő gyógytornász is egyben, ezért a térde miatt nem kell aggódnunk.
- A matematika tanár leváltása pedig már nagyon érett, mert ötös tanulók sem értették, ahogy magyarázott (a Lányom is közéjük tartozott).
- A történelem tanárnőjük sajnos sokat betegeskedett és kaptak egy újat, aki már etikát tanított nekik. Ő az a TANÁR, aki képes lekötni minden tanuló figyelmét. Könyv nélkül tanít és bevonja a tanulókat, nem pedig előad. Azt mondta a Lányom, hogy most először volt csend és fegyelem az órán.
Nagyon örültem a változásoknak, mert közeledik az érettségi éve és nagy szükség van a jó tanárokra, a jó tanórákra, hiszen a diszlexiások elsődlegesen hallás után tanulnak.
Óvatosan bizakodó vagyok, mindenesetre ez egy jó kezdet 🙂
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz. Figyelmedbe ajánlom még a történetünkről, fejlesztésekről, tanulásról, fontos információkról és az elengedhetetlen motivációról szóló cikkgyűjteményeket is.
Nézz be máskor is, legyen szép napod!