- Elküldte később röntgenre, ahol a hörghurut bebizonyosodott, de mást nem állapítottak meg.
- Miután 1 hónap múlva sem tért vissza a hangja gégészetre küldték, ahol salvus vizes inhalálást javasoltak, elváltozást nem láttak. Ezt az inhalálás nem bírta, köhögni kezdett tőle. Mire visszajutottunk már a köhögés is kínozta.
- Ekkor elküldték foniátriára, hogy a hangszálát megnézzék, ahova is májusra kapott időpontot. A betegsége januárban kezdődött! Foniátrián azt mondták, hogy nem zár teljesen a hangajak, hangterápiára küldték, amit a fokozódó köhögése miatt nem tudott végezni.
- Természetesen magánorvos nem rendelt sem gégész, sem pedig tüdőgyógyász a járvány miatt. A háziorvos asszisztense pedig nem volt hajlandó további vizsgálatokat kiírni. Még azután se, hogy a férjem is rekedtséggel kezdte, fél éve műtöttek egy csomót le a hangszáláról az onkológián.
- Közben egy újabb súlyos tünet jött elő, ami rohamszerűen tört rá, nem érzékelte a lábait és a kezét és összecsuklott, ami órákig is eltartott. Ezt szintén jeleztem a háziorvosnak, aki adott beutalót a neurológiára, június végére áprilisban.
Mit tettem ilyenkor?
Mit tudtam tenni, mint bejelentkeztem egy csoportba a facebook-on, ahol hangszál problémákkal foglalkoztak és ott ajánlották a milgamma, magas dózisú b12 vitamin készítményt, amit azonnal el kezdett szedni. Bár a hangjára semmi hatással nem volt, de a neurológiai tünetei kezdtek javulni, egyre rövidebbek és ritkábbak lettek a rohamai.
Végül június elején sikerült egy magán tüdőgyógyászhoz időpontot kapni, aki akkor rendelt először a járvány miatt. Rengeteget kutattam a tünetei alapján, hogy mi okozhatja ezeket a tüneteket és olvastam egy atípusos tüdőgyulladásról, melynek neurológiai tünetei is lehetnek. Ami nem jár tartós magas lázzal, abban ugyanis már volt részünk sajnos. Illetve a röntgenfelvételeken sem látszik egyértelműen. De elvetettem, mert fertőzőnek írták és nekünk semmi bajunk nem volt.
A legkedvesebb doktornő, akinek a szakértelméért hálásak vagyunk
Nagyon vártam a találkozást a Dr. Tóth Helga tüdőgyógyásszal, mert addigra már hidegpárásító nélkül nem tudott létezni, mindenféle illóolajat, amit ajánlottak rá kipróbáltunk. Állíthatom, hogy életemben nem találkoztam ilyen kedves doktornővel, aki először arról kérdezett, hogy mi történt mostanában vele, és természetesen elmondta a vizsgával járó negatív élményeit.
Majd megvizsgálta és szerológiai vizsgálatot kért neki, addig pedig kapott asztmára egy gyógyszert. Amitől napról napra fokozatosan jobban lett, de mire meglett a vizsgálat eredménye és visszamentünk a doktornőhöz, már alig köhintett és teljesen visszajött a hangja.
Egyszerűen hihetetlen volt és július végére, majdnem fél év után a hangja a régi volt és már egyáltalán nem köhögött. Ez az asztmára kapott gyógyszer teljesen rendbe hozta 1 hónap szedése alatt.
De mi volt a betegség oka?
Nem más, mint az atípusos tüdőgyulladás. Két kórokozó is megtámadta a szervezetét mycoplasma pneumoniae, chlamydia pneumoniae. Míg az első a felső légúti tünetekért, a második baktérium a neurológiai tünetekért volt felelős, amely kóroki szerepet játszhat sclerosis multiplex és az Alzheimer-kór kialakulásában is. Ezt szerencsésen megúsztuk.
A 2. szemeszter
Mondanom se kell, hogy nehezen ment, és alig akarták elhinni a tanárok, hogy ilyen sokáig nincs hangja, ez egy külön kálváriát okozott. A gyógyulásának sem segített a további stressz, de mivel a jogorvoslatra még nem került sor, ezzel a tanárral nem volt a 2. szemeszterben órája szerencsére. Természetesen volt olyan tárgy, ami nem sikerült, de többségében igen. De ez most nem is volt fontos, az igazi eredmény a gyógyulás volt ebben a szemeszterben. Amiből levontuk a tanulságot és a következő szemesztert pasziváltatta több okból is, de erről később.
Folytatás, következik a 3. és 4. szemeszter hamarosan …
Nézz be máskor is, legyen szép napod!
A Blog 5. születésnapja alkalmából elindítottam a Patreon (támogatói) oldalamat , ahol lehetőséged van támogatni a munkámat egy jelképes összeggel, amennyiben hasznosnak találod és lehetőséged van rá.
Köszönöm, hogy itt vagy! 🙂
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz. Figyelmedbe ajánlom még a történetünkről, fejlesztésekről, tanulásról, fontos információkról és az elengedhetetlen motivációról szóló cikkgyűjteményeket is.