A 6. szemeszterben már élvezte a távoktatást és a nagy segítséget, amit az Open AI asszisztense, a ChatGPT használata jelentett
ChatGPT és mások
- Sok mesterséges intelligencia asszisztenst kipróbáltunk, de valljuk be őszintén elég gyatrákkal is szembesültünk. Egy lineáris algebrához, vagy analízishez, azért már magasabb szintű, tudású szükséges. Ezért egyértelműen az Open AI asszisztense a ChatGPT a legokosabb és legjobban tanítható szerintünk. Bár nem úgy válaszol, ahogy minden esetben azt a tanár kéri, de okosan rá lehet vezetni.
- Eleinte ChatGPT 3.5 használtuk, ami még azért egy analízis feladatot gyengén csinált meg, de a ChatGPT 4 már ügyesebb volt, és a 4o pedig már szinte tökéletesen megoldotta. Ráadásul a feladatokat levezeti, tehát sokat lehet tőle tanulni.
- Ami még a ChatGPT 4o mellett szól, hogy ezt találtam a “legemberibbnek” a megfogalmazásában, válaszaiban. Nem mellesleg időnként még jó a humora is.
- Lehet tőle félni, akár jogosan is, de itt és most hihetetlen segítség nemcsak a tanulásban, hanem az élet bármely területén. Tehát a Google után ő lett a legjobb barátunk.
- Ráadásul, bár korlátozottan a ChatGPT 4o, de ingyenes, a korlát lejárta után pedig a ChatGPT 4 is remekül válaszol tovább ingyen.
- Csak regisztrálni kell, hogy a könyvtárban az előzmények megmaradjanak, de anélkül is ingyen használható itt.
A 6. szemeszter alakulása
- Átlagosan 6-7 tárgy szerepel a mintatantervbe, amitől mi már a passziváltatás miatt egy kissé eltértünk, hiszen vannak tárgyak, amiket csak páros és vannak, amiket csak páratlan szemeszterekben lehet felvenni. Ezért volt egy szemeszter, amiben csak 3 vizsgakurzust vehettünk fel, így már 2 szemeszterrel csúsztunk.
- Természetesen az is előfordul, hogy a nehezebb tárgyakat akár 2-3-szor is fel kell venni, ha nem sikerül, ütköznek a vizsgák, vagy éppen a beadandó nem fér bele az időnkbe. Ez tanároktól is függ, hogy ki hogyan mérlegel, milyen magasra teszi a lécet, finoman fogalmazva. De ebbe most nem mennék bele mélyebben, majd ha már megvan a diploma. 🙂
- Nagy könnyebbség, hogy már nem csak 3-szor, hanem számtalanszor fel lehet venni egy tárgyat, és vizsga száma sincs korlátozva, no stressz. Csak az elvégezhető szemeszterek száma, ami a 3-szorosa a mintatervnek.
- Ebben a szemeszterben 7 tárgyból 6 sikerült, mi teljesen elégedettek vagyunk. Bár nem agysebészet, de a mérnök informatika sem tartozik a könnyű szakokhoz. Az elvárásokat pedig a határainkhoz kell szabni, úgy hogy ne betegedjünk bele.
Hamarosan folytatom a 7. szemeszterrel.
Ha at 5. szemeszterről lemaradtál itt találod. A többi szemesztert itt, a középiskolai és általános iskolai, óvadai történeteinket pedig itt.
Nézz be máskor is, legyen szép napod!
A Blog 5. születésnapja alkalmából elindítottam a Patreon (támogatói) oldalamat , ahol lehetőséged van támogatni a munkámat egy jelképes összeggel, amennyiben hasznosnak találod és lehetőséged van rá.
Köszönöm, hogy itt vagy! 🙂
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz. Figyelmedbe ajánlom még a történetünkről, fejlesztésekről, tanulásról, fontos információkról és az elengedhetetlen motivációról szóló cikkgyűjteményeket is.