
Ki gondolta volna, hogy a diszlexia és a diszgráfia gépírással fejleszthető
Az ép intellektusú tanulók 20-25%-a szenved valamilyen idegrendszeri funkcionális zavarban, mely a tanuláshoz szükséges képességek nem megfelelő működéséhez vezethet. Ez az állapot azonban nem megfordíthatatlan folyamat.
Megfelelő időben, megfelelő ideig, megfelelő minőségű, egyénre szabott fejlesztés segítségével akár teljes javulás is elérhető.
E fejlesztés fontos eszköze lehet a tapasztalatok alapján a gépírás szakemberrel való tanulása.
Diszlexiások, diszgráfiások segédeszköz használata, jogszabályai
A közoktatásban tanuló diszgráfiások szakvélemény alapján használhatnak az iskolában szövegszerkesztő gépírást, kézírás helyett. Diszlexiás tanulók számára az írásbeli beszámolón lehetővé kell tenni az iskolai tanulmányok során alkalmazott segédeszköz (írógép, számítógép stb.) alkalmazását.
A felsőoktatásban tanuló diszlexiás–diszlexiás hallgató részére az írásbeli beszámolóknál a számítógép használata megengedett, részére a vizsga esetén a szükséges segédeszközöket (pl. írógép, helyesírási szótár, értelmező szótár, szinonima szótárt) biztosítani kell.
Felnőtt korban is, ha a kézírás gondot jelent, a legjobb segítség a számítógép lehet. Manapság könnyű laptopot magával hordani az embernek, és a diszlexiások így használhatják fogalmazások megírásakor, jegyzeteléskor, vagy bármikor, amikor írniuk kell.
Forrás: • Diszlexiás, diszgráfiás tanulók fejlesztése gépírással
Korábbi bejegyzésemben már ajánlottam egy online gépelni tanító programot ingyen, illetve leírtam mindent a vakírás előnyeiről.
Nézz be máskor is, legyen szép napod!
A Blog 5. születésnapja alkalmából elindítottam a Patreon (támogatói) oldalamat , ahol lehetőséged van támogatni a munkámat egy jelképes összeggel, amennyiben hasznosnak találod és lehetőséged van rá.
Köszönöm, hogy itt vagy! 🙂
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz. Figyelmedbe ajánlom még a történetünkről, fejlesztésekről, tanulásról, fontos információkról és az elengedhetetlen motivációról szóló cikkgyűjteményeket is.
“Diszlexiás, diszgráfiás tanulók fejlesztése gépírással” bejegyzéshez 1 hozzászólás